1. Gdzie i jak mogę kupić Thermomix®?

Urządzenie Thermomix® dostępne jest wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej poprzez przedstawiciela handlowego. Klient, który zakupi Thermomix® zostaje objęty opieką posprzedażową i na każdym kroku użytkowania sprzętu może liczyć na moją pomoc. W cenie sprzętu jest również druga wizyta, która daje mi pewność, że Klient jest w pełni przeszkolony i gotowy wykorzystać 100% możliwość swojego nowego sprzętu.

2. Czy mogę zakupić Thermomix przez Allegro®?

Oczywiście tylko od Ciebie zależy gdzie zakupisz sprzęt, ale jedynym legalnym źródłem jest zakup bezpośrednio od przedstawiciela handlowego. Kupując z innego źródła musisz liczyć się z tym, że firma nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z rękojmi za wady fizyczne lub prawne.
Źródło: vorwerk.com
 
3. Ile funkcji posiada Thermomix®?

Thermomix® to ponad 20 funkcji w jednym urządzeniu. Thermomix® waży, miesza, miksuje, sieka, gotuje, gotuje na parze, podgrzewa, dusi, ugniata, emulguje, mieli, blenduje, ubija, rozpuszcza, posiada też funkcje czajnika, wysokich temperatur, fermentowania, wolnego gotowania, sous-vide, gotowania jajek a także najnowszą funkcję obierania warzyw.

4. Czy Thermomix® to oszczędność?
Thermomix® to inwestycja nie tylko w zdrowszy tryb życia gdzie znamy skład przygotowanych przez nas posiłków, to także oszczędność czasu i nie marnowanie jedzenia zgodnie z zasadą ZeroWaste. Przygotowując potrawy od podstaw jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 
5. Ile kosztuje Thermomix®?
Thermomix® TM6 kosztuje 6455 zł. Możliwości zakupu:

6. Jakie są dane techniczne Thermomix®?

Reluktancyjny silnik o mocy znamionowej 500 W
Automatyczny wyłącznik silnika zapobiegający przeciążeniu
Układ grzewczy: pobór mocy 1000 W
Wbudowana waga: zakres pomiarowy od 1 do 3000 g
Obudowa: tworzywo sztuczne wysokiej jakości, dopuszczone do kontaktu z żywnością
Naczynie miksujące ze stali nierdzewnej, pojemność 2,2 l
Procesor czterordzeniowy 16 GB pamięci flash, 1 GB pamięci DDR RAM
Zasilanie: 240 V, maksymalny pobór mocy 1500 W
Wyciągany kabel o długości 1 m
Wysokość: 34,1 cm
Szerokość: 32,6 cm
Głębokość: 32,6 cm
Masa: 7,95 kg 
Źródło: vorwerk.com

7. Jakiej gwarancji udziela producent Thermomix®? 

Vorwerk Polska udziela gwarancji na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy sprzedaży lub na okres 12 miesięcy w przypadku nabycia urządzenia w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dodatkowo w chwili zakupu urządzenia Klient może nabyć Usługę Nieodpłatnej Naprawy (UNN), która trwa trzy lata od momentu wygaśnięcia uprawnień z tytułu gwarancji. UNN nie może być wykupiona w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. 

8. Co to jest Cookidoo®?

Cookidoo® to platforma z przepisami na Thermomix®, która jest fabrycznie zainstalowana na twoim nowym sprzęcie. Jest niekończącym się źródłem kulinarnych inspiracji z bazą ponad 97 tys. przepisów z całego świata, która cały czas rośnie gdyż regularnie dodawane są nowe przepisy. Platforma Cookidoo®  pomoże Ci zaplanować posiłki na cały tydzień a także umieści wszystkie potrzebne składniki na liście zakupów. To świetne rozwiązanie dla osób z alergiami lub tych, które unikają konkretnych składników gdyż dzięki filtrom w trakcie wyszukiwania możesz zawęzić wyniki. Wraz z zakupem Thermomix® dostajesz bezpłatny dostęp do platformy na 6 miesięcy.   

9. Jakie akcesoria wchodzą w skład zestawu Thermomix®?

Oprócz korpusu urządzenia Thermomix® wraz z naczyniem miksującym i nożami w zestawie znajdziesz:

czyli wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia kulinarnej przygody z Thermomix® 

 

10. Co to jest Thermomix Friend®?

Thermomix Friend® to asystent urządzenia Thermomix®, który łączy się z nim przez Bluetooth® i przejmuje niektóre etapy gotowania, dzięki czemu można kontynuować przepis lub rozpocząć inny na TM5 lub TM6. Pozwala to zaoszczędzić jeszcze więcej czasu a także ugotować więcej porcji w tym samym momencie. Thermomix Friend® może pracować na trzech poziomach prędkości obrotów a na Cookidoo® można odnaleźć specjalne przepisy dedykowane Thermomix Friend®.  

11. Moje TOP 10 na Cookidoo®?

Cookidoo® Polska

Cookidoo® Zagranica

12. Czy mogę korzystać z przepisów z zagranicznych Cookidoo®?

Oczywiście! Aktywne konto Cookidoo® pozwala korzystać ze wszystkich publikowanych tam przepisów. Dzięki filtrom możemy zawęzić poszukiwania do konkretnego języka lub kraju. Przepisy wyświetlane są w danym języku obcym i co ciekawe w przypadku innych jednostek masy niż gram, Thermomix® waży w jednostkach zagranicznych. Koniecznie sprawdź moje TOP 10 przepisów z zagranicznych Cookidoo®!  

 13. Czy będąc posiadaczem Thermomix® mogę zorganizować pokaz w swoim domu?

Oczywiście, że tak. Wystarczy że zaprosisz na pokaz kilku gości aby i oni poznali zalety urządzenia. Jeśli któryś z zaproszonych gości zdecyduje się na zakup sprzętu, w ramach podziękowania za polecenie będziesz mógł wybrać jeden z prezentów z katalogu, który aktualizowany jest co miesiąc, a w nim między innymi: voucher na 6 miesięcy Cookidoo®, akcesoria Thermomix®, gadżety kuchenne, książki i inne.

14. Czy mogę rozszerzać dietę maluszka z pomocą Thermomix®?

Jak najbardziej!, tak właśnie zaczęła się moja przygoda z Thermomix®. Na Cookidoo® jest kilka kolekcji przepisów dla dzieci do 18 miesiąca życia (między innymi musy, purée, domowe mąki, owsianki czy przeciery) . Zajrzyj do zakładki Cookidoo® i zobacz przykładowe dania dla małych dzieci.
 
15. Czy mogę korzystać ze swoich przepisów?
Tak, pozwala na to najnowsza funkcja Utworzone przepisy. Dzięki niej możesz tworzyć nowe przepisy, importować je z Przepisowni lub edytować te z Cookidoo®.